Zlatý fond > Diela > Dramatická literatúra 2. Jednoaktovky veselé


E-mail (povinné):

Ferko Urbánek:
Dramatická literatúra 2. Jednoaktovky veselé

Dielo digitalizoval(i) Bohumil Kosa, Viera Studeničová, Simona Reseková, Daniel Winter, Mária Hulvejová.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (html, rtf)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 53 čitateľov


 

Nešvera R.: Kráska z kancelárie

Fraška v 1 dejstve. Strán 34, cena Ks 4.—.

Javisko: elegantná izba.

Osoby: Adolf Munkáč, Emília, jeho žena, Rudi, Inka, Bolenka Klásková, Jáchym, sluha.

Rekvizity: urna, 2 fľaše, pohárik, časopisy, list, cigarety, tužka, blok, okuliare, pánsky svrchník, palica, pánsky klobúk.

Dej: Továrnik Munkáč čaká novú slečnu do kancelárie, iste krásavicu. Jeho žena Emília nechce o tomto veru ani počuť, bojac sa, že príchodom mladej, peknej slečny bude otrasený ich rodinný kľud. Manžel ju podplatí väčším peňažným obnosom a pani Emília svoľuje prijať slečnu na 14 dní na skúšku. Munkáč sa teší, je ale veľmi sklamaný, keď slečna Bolenka príde, lebo je stará a nepekná. Z údivu sa spamätá prvá pani Emília, ktorá Bolenku srdečne víta a sama ju prijíma na skúšku na 5 rokov.
Ferko Urbánek

— dramatik, prozaik, básnik, autor vyše 50 divadelných hier s ľudovýchovným a národnobuditeľským poslaním, ktoré dodnes hrajú predovšetkým ochotnícke divadlá Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.