Zlatý fond > Diela > Dramatická literatúra 2. Jednoaktovky veselé


E-mail (povinné):

Ferko Urbánek:
Dramatická literatúra 2. Jednoaktovky veselé

Dielo digitalizoval(i) Bohumil Kosa, Viera Studeničová, Simona Reseková, Daniel Winter, Mária Hulvejová.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (html, rtf)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 53 čitateľov


 

Čechov A. P.: Pytačky

Žart v 1 dejstve, strán 18, cena Ks 2.10.

Javisko: hosťovská izba.

Osoby: Štefan Štefanovič Čubukov, statkár, Natalia Štefanovna, jeho dcéra, Ivan Vasiljevič Lomov, statkár, súsed Čubukova.

Rekvizity: pohár s vodou.

Dej: Ivan Vasiljevič Lomov navštívil svojho suseda Štefana Štefanoviča Čubukova, aby ho požiadal o ruku jeho dcéry Natalie. Tento mu ju veľmi rád dáva a volá Nataliu, aby sa s Lomovom sama porozprávala. Lomov ale ide k cieľu okľukami a v reči sa dostáva s Nataliou dva razy do hádky, raz o lúky, druhý raz o psa. Lomov je tak rozčúlený, že dostáva srdcový záchvat. Keď sa preberie, otec Čubukov nemešká a dáva im požehnanie s poznámkou, že rodinné šťastie už začína.
Ferko Urbánek

— dramatik, prozaik, básnik, autor vyše 50 divadelných hier s ľudovýchovným a národnobuditeľským poslaním, ktoré dodnes hrajú predovšetkým ochotnícke divadlá Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.