Zlatý fond > Diela > Dramatická literatúra 2. Jednoaktovky veselé


E-mail (povinné):

Ferko Urbánek:
Dramatická literatúra 2. Jednoaktovky veselé

Dielo digitalizoval(i) Bohumil Kosa, Viera Studeničová, Simona Reseková, Daniel Winter, Mária Hulvejová.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (html, rtf)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 53 čitateľov


 

Skružný Jozef: Migréna

Veselohra v 1 dejstve. Str. 18, cena Ks 4.80.

Javisko: elegantná izba.

Osoby: Lad. Pechoň, Iza, jeho žena, MUDr. O. Šarénová, chyžná.

Rekvizity: telefon, prachovka, kniha.

Dej: Pani Iza je v poslednej dobe veľmi nervózna, sekíruje slúžku i svojho manžela a tvrdí, že má migrénu. Nechá si zavolať lekárku, ktorá jej radí, aby chodila hodne do spoločnosti, športovala, poriadala večierky a bude vraj po nervozite. Pani Iza súhlasí, ale jej manželovi sa to nepozdáva a rozhodne sa ženu vyliečiť sám. Na lekárkine rady prisviedča a navonok sa už teší na návštevy sl. doktorky, lebo vraj už i on je celý nervózny z manželkinej choroby a nezaškodí mu trochu rozptýlenia. Pani Iza veľmi žiarli a konečne sa dohnevá, že lekárku vyhodí. Manžel jej vysvetlí, že ju chcel len vyliečiť a čoskoro sa smieria, zvlášť keď sa mu pani Iza sveruje, že k nim čoskoro príde bocian, kedy bude jej migréna celkom vyliečená.
Ferko Urbánek

— dramatik, prozaik, básnik, autor vyše 50 divadelných hier s ľudovýchovným a národnobuditeľským poslaním, ktoré dodnes hrajú predovšetkým ochotnícke divadlá Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.