Zlatý fond > Diela > Dramatická literatúra 2. Detské hry pre každú príležitosť


E-mail (povinné):

Ferko Urbánek:
Dramatická literatúra 2. Detské hry pre každú príležitosť

Dielo digitalizoval(i) Bohumil Kosa, Viera Studeničová, Peter Páleník.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (html, rtf)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 36 čitateľov


 

Bartoš Felix: Všeteční chlapci

Veselohra v 3 dejstvách. Strán 60, cena Ks 4.80.

Javisko: I. — III. miesto pred chalúpkou.

Osoby: Ferko, Jurko, Ľudo, mamička, Sikurová, Juľo, Janko, Marienka, jej deti, Števo, Laco, všeteční chlapci, Anička, Maroš. Chlapci, dievčence.

Rekvizity: prút, nožík, batoh, čokoláda, píšťalka, záclony, stará stolička, prikrývky, povrázok, batôžtek s oblekom, papierová prilba, lopta, oblek, župan, brada z kúdeľa, papierová pozlátená koruna, žezlo, zlaté jablko, drevený meč, veľká šatka, oblek, čelenka, opasok, trstenica, košík, tri biele plachty, kožuchy, trstenice, reťaze.

Kroje: sedliacke a divadelné.

Dej: Matka Sikurová má už dlho chorého muža v nemocnici a musí ťažko pracovať, aby uživila svoje tri deti. Najstarší z nich, Juľo, kamaráti sa so všetečnými chlapcami, s nimi vyberá hniezda, kazí divadlo ostatným deťom dediny a ubližuje mladším súrodencom. Dedinské deti preukážu viac lásky k jeho matke, lebo jej darujú peniaze vybrané na vstupnom a potrestajú všetečných chlapcov nielen telesne, ale zahanbia ich tak, že sa napravia — a všetky deti sa pomeria.
Ferko Urbánek

— dramatik, prozaik, básnik, autor vyše 50 divadelných hier s ľudovýchovným a národnobuditeľským poslaním, ktoré dodnes hrajú predovšetkým ochotnícke divadlá Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.